تاريخ : | | نویسنده : شیرین بانو

اتاق خواب تان را رویایی کنید


اتاق خواب تان را رویایی کنید

نیازی نیست بخوابید تا رویا ببینید، میتوانید از این ایده ها برای رویایی کردن فضایتان الهام بگیرید....


1 -
قبل


اتاق خواب تان را رویایی کنید


این اتاق خواب با روشنایی بی تاثیر و نداشتن قفسه، کسالت آور ساز شده است: کتابهای نخوانده در سبدی بر کف اتاق انباشته شده اند. رختخواب آشفته و گرفته است.
بعد


اتاق خواب تان را رویایی کنید


مشکل روشنایی به آسانی با لامپهای دیواری حل شده است. میز پاتختی اسلیم با قفسه های ساخته شده در آن فضای مناسبی برای کتابها ایجاد کرده است. بدنه مشکی تخت از طرح جدید دراماتیک سیاه و سفید تختخواب در تقابل با رنگ زرد دیوارها، به زیبایی الهام گرفته و یک طرح لحاف دوزی گرافیکی هاوایی به سبک پرده دیوارکوب آویزان شده است، جایگزین کار هنری تزئینات با برگ که در بالای تخت استفاده شده بود، کفپوش از جنس چوب سخت با یک قالیچه الیاف کنف درخت آگوا روکش میشود ( حاشیه های مشکی آن با خطوط مشکی بدنه تختخواب ست شده است). ببینید اتاق چه رویایی شده.
2 -
قبل

 

اتاق خواب تان را رویایی کنید


اتاقی با اسباب و اثاثیه شلوغ و ناهماهنگ! بسترهای با اندازه و سبک مختلف، به اضافه دیوارهای با آثار هنری و رنگ آشوبگرانه به اتاق مهمان که آشفته تر از آن است اضافه میشود. کلکسیون رنگارنگ قالیچه های کوچک پراکنده در اتاق، نا مرتب و به هم ریخته به نظر میرسد.
بعد


اتاق خواب تان را رویایی کنید


رنگ و روکشی دیوارها و مبل در سایه های مکمل سفید به آرامش اتاق کمک میکند (با وجود اینکه بخشی از منظره بر روی دیوار باقی گذاشته شده و همانطور قاب شده است) . حالا دو مبل تخت شو ( در هماهنگی با روکش قابل شستشو با ماشین) برای برقراری تقارن مقابل هم قرار گرفته اند. قفسه ها با سبدهای ترکه ای محلی برای نگهداری لوازم هستند و مجله ها، کتابها، برگه ها و لباسها به طور مرتب و منظم در آن نگه داشته میشوند. یک قالیچه راه راه بزرگ فضاها را با یکدیگر مرتبط میکند.
3 -
قبل

اتاق خواب تان را رویایی کنید


این اتاق با عدم وجود نور مشتقیم خورشید بی روح شده و فضای دلگیر آن با مبلمان و لوازم چوبی تیره بدترین شکل را به خود میگیرد. آنسوی تخت، خارج از زاویه دید، دو کمد جاگیر به اضافه یک در رنگ نشده، شبیه یک قاب سه لوحی بزرگ شده اند!
بعد


اتاق خواب تان را رویایی کنید


رنگ نقره ای- خاکستری و کتانهای سفید پرچین، آن اتاق تاریک را متحول کرده است. آینه اتاق را بزرگتر و روشن تر نشان میدهد. بالشتک ها، تخته بالای تخت چوبی تیره را پنهان میکنند. یکی از کمدها حذف شده و در مورددیگری، پوششی به رنگ سفید بر روی آن رنگ شده است که به هماهنگی و آمیختگی آن با رنگ زمینه کمک میکند. این کار فضای دیوار را بازتر میکند و سطوحی برای استفاده از تابلو ها و سایر تزئینات دیواری ایجاد میکند.  
4 -
قبل


اتاق خواب تان را رویایی کنید


ترکیب رنگی ملال آور قهوه ای و بژ و طرح شلوغ قالیچه، در کنار لوازم بی نظم روی دراور و میز، ظاهری بسته و گرفته به اتاق میدهد. اتاق روشنایی کمی دارد. پرده ها و آویزهای پشت آن، جلوی پنجره اتاق و چشم انداز به باغچه (در تصویر نشان داده نشده است) را گرفته اند.
بعد


اتاق خواب تان را رویایی کنید


حالا این اتاق خواب به نظر بزرگتر می آید، طرح رنگی روشن هماهنگ در کل اتاق ، استفاده از طرحهای شاداب مثل بالش راه راه، روتختی حاشیه دوزی شده و قالیچه پشمی با رنگ یکدست، جایگزین قالیچه های با طرح های شلوغ و ملحفه های کتان کدر و بدرنگ رختخواب شده اند. آینه با قابی از چوب گردو در بالای میز آرایش روشنایی پنجره را بازتاب میکند و فضای اتاق را وسیعتر و بازتر نشان میدهد. دو تا  قفسه کتاب، هم به عنوان قفسه و هم به عنوان میز پاتختی در طرفین تختخواب میتوانند جلوه ای زیبا داشته باشند.
5 -
قبل


اتاق خواب تان را رویایی کنید

جوان پارسی
بدون تخته بالا تختی، به نظر میرسد که روتختی این تخت بزرگ، بی هدف رها شده است! همچنین این دو میز پاتختی چوبی هماهنگ، ارتباطی با بقیه فضای اتاق ندارند.
بعد


اتاق خواب تان را رویایی کنید


تخته چندلای بالاتختی دست ساز که با پارچه تشکی کتان سیاه و سفید پوشیده شده است به فضا معنی داده و احساس لطافت و ظرافت به آن بخشیده است. چند روکش رنگ سفید نیمه شفاف بر روی میز پاتختی، آنها را بخش جدایی ناپذیر دکور میسازد. لامپهای بازویی به هم ریختگی روی میز را کم میکنند و یک روانداز تشکی سفیدرنگ با لبه های صدفی شکل به رختخواب نمای تمیز و زیبا میدهد.
 6 - 
قبل

اتاق خواب تان را رویایی کنیداین اتاق رادیاتورهای آنتیک و چیدمان های دیگر دارد که دلربا هستند اما طرح کلی آن بی لطافت هست و فضا را گرفته نشان میدهد. تختخواب به یک گوشه انداخته شده و فضای باقی مانده تنها شامل یک میز پاتختی و لامپ هست.
بعد

اتاق خواب تان را رویایی کنیدبرای حفظ کردن فضا در این اتاق کوچک، از جعبه داروی کوچک به عنوان میز پاتختی استفاده شده و لامپهای نیکلی قابل تنظیم (بازویی) زیبایی بر روی دیوار در دو طرف تختخواب نصب شده اند. فضای بالای تختخواب با تابلوهایی از کاغذهای رنگی در چارچوب استاندارد، هویت بخشیده شده است، هنری آسان، ارزان و انتخابی دلخواه برای تزئینات. پتوی طرحدار به رختخواب پر از رنگ دو رو، طرحی میدهد که هم با سلیقه زنانه و هم مردانه متناسب است. چوبکاری کهنه اطراف پنجره ها با پرده های ابریشمی قدی پوشیده شده است.
7 -
قبل


اتاق خواب تان را رویایی کنید


این اتاق خواب خالی شبیه یک غار بزرگ به نظر میرسد ( 96 متر مربع با ارتفاع 3 متری)! سقف بلند مبل کوتاه را بسیار کوچک نشان میدهد و دیوارهای ساده به زیباسازی اساسی نیاز دارند.
بعد


اتاق خواب تان را رویایی کنید


با الهام از طرح زیبای مرجانی دیوارها جالب و احساسات برانگیز شده است، علاوه بر آن رختخواب سفید و مبل با تن رنگی خنثی در کنار رنگهای تیره تر کلاسیک، اتاق را به خانه ای سرگرم کننده و جالب تبدیل میکند. تختخواب بلندتر و دارای تخته بالا تختی، با مقیاس اتاق کاملاً متناسب شده است. آینه بالای تخت توجه را به خود جلب میکند و بلندی زیاد سقف را تحت تاثیر قرار میدهد. یک قالیچه سبز کرفسی بر روی کفپوش الیاف درخت آگوا با  عناصر مرجانی تباین ایجاد میکند که به فضا انرژی میبخشد.
8 -
قبل


اتاق خواب تان را رویایی کنید


ترکیب نا مرتب و بی نظم لوازم دست دوم، زیبایی اتاق سبز روشن را به شدت زشت و فاقد زیبایی میکند. چراغ مطالعه تک افتاده (خارج از زاویه دید) بر روی نیمکت چوب کاج قرار گرفته است. نیمکت که به عنوان میز پاتختی به کار گرفته میشود، دور از دسترس و برای مطالعه خیلی کوتاه است. پرده های سفید خالی باعث عبور بیش از حد نور از خیابان شده است.
بعداتاق خواب تان را رویایی کنید


نیمکت بی استفاده و جاگیر با یک میز تحریر کوچک و جمع و جور که به عنوان میز پاتختی هم به خوبی میتواند مورد استفاده قرار بگیرد عوض شده است. کمد لباس خیلی بزرگ که در سمت راست تختخواب قرار گرفته بود با میز Lucite کوچک و جمع و جور جایگزین شده است. روتختی جدید تختخواب و پارچه مزین شده با ابریشم و خطوط کتان، زیبایی اتاق دوچندان میکند. قالیچه کتان به کفپوش رنگ شده طرح میبخشد و راه راه های آن، نوارهای تزئیناتی سرویس روتختی را جلوه بیشتری میدهد.
9 -
قبل


اتاق خواب تان را رویایی کنیددیوارهای سبز نعنایی سرد و عدم وجود دکور این تختخواب بهم ریخته دنج و راحتی را از آن میگیرد. مبلمان در کل جالب نبوده و با اتاق هماهنگ نیست ، تخته بالاتختی خیلی کوچک است و بخشی از پنجره را میگیرد. قفسه و کتابها و دی وی دی های شناور در آن، اتاق را تبدیل به یک سمساری کرده اند!
بعد


اتاق خواب تان را رویایی کنیدتختخواب به دیواری که پنجره ندارد، انتقال داده شد، در اینجا از فضای دیوار استفاده شده و یک پنل مشبک کرم رنگ کتان به عنوان یک تخته بالاتختی ارزان استفاده شده است. برای ایجاد حس آرامش، دو دیوار به رنگ قهوه ای و دو دیوار دیگر به رنگ کرم نقاشی شده اند. پارچه های ابریشمی شاداب اتاق را شبیه پیله ابریشم کرده اند. لامپهای دیواری نیاز به جای بیشتر بر روی میز پاتختی را رفع میکند. خرت و پرتها در جعبه های زیبا قرار داده میشوند. یک قالیچه پشمی ضخیم در اطراف تخت گسترانیده میشود و به عنوان فرشی نرم، پاهای برهنه را مینوازد.
10 -
قبل


اتاق خواب تان را رویایی کنید


اتاق یک کمد بزرگ و تختخواب مکعبی و محصور دارد اما اینجا لوازم خیلی زیادی وجود دارد و فضای کافی برای آنها نیست.
بعد


اتاق خواب تان را رویایی کنیدقدم اول: مرتب کردن اسباب بازی هایی که برای صاحبش کاربردی ندارند. سطلها را از زیر تخت بیرون بیاورید و، مرتب کنید و باقی آنها را نیازی نیست در دسترس بگذارید، آنها را در ظرفهای رو باز اسباب بازی (به طوری که داخل آنها دیده شود)، مرتب تا کنید و برچسب بزنید و آنها را پشت پرده زیبا و با نمک کمد قرار دهید. یک میز تحریر بچه گانه جادار جایگزین میز بیش از حد کوچک قبلی کنید. پله های صورتی رنگ به کودکان کمک میکند تا درحالیکه کتابهای مورد علاقه خود را نگه داشته اند، به راحتی بالا بروند و در تخت خود قرار گیرند.
11 -
قبل


اتاق خواب تان را رویایی کنیدمحیط شلوغ در اتاق خواب با درهم برهمی بچه ها جمع شده است. دیوارها سفید و رنگ پریده هستند و روشنایی موجود در فضا کم است.
بعد


اتاق خواب تان را رویایی کنید


متعلقات بی استفاده همه بسته بندی شده و برای نیکوکاری اهدا شده اند. اتاق روح تازه گرفته است. برای احساس دلبازی و آرامش بیشتر، دیوارها به رنگ آبی اسطخودوسی رنگ شده اند، رنگ آرام بخشی که به خواب راحت کمک میکند. برای راحتی بیشتر در زمان بازی بر روی زمین، قالیچه نرم جایگزین فرش زبر شد. در بالا پنکه سقفی غیر قابل استفاده با لوستر زردرنگ آفتابی عوض شد که روشنایی کافی میدهد و به اتاق پوشش بهتری میدهد. تختخواب طبقه ای کهنه با تختهای ست که میتواند تبدیل به تختهای مستقل و تکی شود (به ویژه برای زمانی که بچه ها بزرگتر شدند) تعویض شده اند. سرویس روتختی تختخوابها، که ست نبودند، یکپارچه و هماهنگ شد. 


گردآوری : گروه جوان پارسی


  • پول فا
  • فروش بک لینک