تاريخ : | | نویسنده : شیرین بانو

جینسینگ (گياه و غذاي جواني؛ شايعات و واقعيات)

هزاران سال است که گياهان در شرق دور براي دور کردن ارواح خبيثه و تقويت نيروهاي بدن به کار مي‌روند که يکي از مشهورترين آنان، جينسنگ يا گياه جواني است. اين گياه همراه با رزماري و مريم گلي، گياهان محبوب نيروبخش در خاور دور هستند. مردمان اين سرزمين‌ها بر اين باورند که اين گياهان، افزايش‌دهنده پاکي و انرژي توليد مثل و زاد و ولدند. جينسنگ درعربي به نام‌هاي جنسه و جنسا ناميده مي‌شود و از خانواده عشقه است.
پوسته خارجي گياه، زرد و طعم آن مانند مغز شيرين بيان، شيرين است و در کوه‌هاي منچوري و چين مي‌رويد و در داروخانه‌هاي چين، اروپا و آمريکا به فروش مي‌رسد. در مجموع، ادعا مي‌شود که تقويت کننده عمومي ‌بدن و حاوي هورمون‌هاي شبه استروييدي مانند هورمون‌هاي جنسي انسان است اما اينکه در بدن هم مي‌تواند اين آثار را ايجاد کند، به هر حال ادعا مي‌شود. اين در حالي است که افراد مبتلا به پرفشاري خون نبايد از اين گياه استفاده کنند يا همراه با نوشابه‌ها و چاي و قهوه نبايد مصرف شود. اما کدام عطاري اين موضوع را به شما مي‌گويد؟ يا در دوران بارداري، مصرف آن ممنوع است اما هرگز در اين باره سوالي نمي‌شود. آيا گياهان به علت اينکه طبيعي‌ هستند، هيچ عارضه‌اي ندارند؟ متعصب نيستيم اما بي‌دليل و مدرک مستند هم هر مطلب علمي‌ را نمي‌توان پذيرفت. روان‌پزشکان براين باورند که مشکلات رفتاري و نبود امکانات مشاوره و وابستگي به موادي مانند سيگار و مخدرهاي دارويي و غير دارويي، از عوامل بروز مشکلات جنسي و خود مشکلات جنسي نيز در ايجاد اين مسايل موثرند. پس بايد شرح حال دقيقي از همه افراد گرفته شود. به جز موارد گياهان دارويي، توصيه‌هاي تغذيه‌اي واقعا شنيدني است. براي مثال، خربزه درختي، انبه يا آناناس و گوشت همراه با پياز يا شير و خرما، عسل و زنجبيل، جوانه گندم، شلغم پخته شده در شير، موز و شير و موز، نارگيل و شير نارگيل، کباب بره نر، زعفران پلو با پيازچه، ماهي نر با پيازچه و به طور کلي گوشت تازه حيوانات نر با پياز و پيازچه زياد براي تقويت قواي جنسي توصيه مي‌شود. البته دوستان لطف مي‌کنند و يادآوري مي‌کنند که اين موارد براي آقايان مفيد است اما از آنجايي که بانوان حق ندارند يا مهم نيست که اختلال عملکرد جنسي داشته باشند، نسخه‌هاي زيادي در اين زمينه در دسترس نيست. يکي از مواردي که به تازگي درباره آن تبليغ مي‌شود و البته دارويي يا گياهي هم نيست، دستگاه وکيوم براي آقايان مبتلا به اختلال نعوظ است که بايد در شماره‌هاي آينده با گفتگو با افراد متخصص در اين زمينه، بيشتر به اين موضوع بپردازيم. خوب است بدانيم که اختلال عملکرد جنسي به موردي گفته مي‌شود که فردي به هرعلتي از رابطه جنسي خود با همسرش رضايت کامل نداشته باشد.
اين موضوع به علل گوناگوني ممکن است هم در مردان و هم در زنان به وجود آيد که در آقايان، اختلال نعوظ و انزال زود هنگام و در خانم‌ها، درد درهنگام نزديکي يا نرسيدن به رضايت کامل از رابطه با همسر خود، از شايع‌ترين علل است که حدود 90 تا 95 درصد کل اين عوامل به علت مشکلات روح و روان است. بنابراين سنگ بناي درمان اختلالات جنسي، مشاوره با روان‌شناس و روان‌پزشک و در صورت نياز، مراجعه به متخصص اورولوژي يا متخصص بيماري‌هاي زنان است. اما در اين ميان، مسووليت‌هاي معاونت دارو و غذاي وزارت بهداشت مي‌ماند که اين موضوع، به طور قطع از دغدغه‌هاي ايشان است ولي با توجه آيين نامه‌ها و قوانين به حق سفت و سخت دارويي شيميايي و وجود کارخانه‌هاي داروسازي، بايد هرچه سريع‌تر فکري به حال عطاري‌ها و دارو فروش‌هاي سنتي انجام گيرد و ما حاضريم تا پاسخ مثبتي بشنويم تا گفتگوي مفصلي در اين‌باره با مسوولان محترم انجام دهيم.  • پول فا
  • فروش بک لینک